מטאברס והכלכלה הדיגיטלית – הדבר הבא?

הפתגם הישן אומר "הזמן טס כשנהנים". נדמה שרק לפני כמה שנים בודדות, היינו צריכים לנתק את הטלפון כדי להתחבר לאינטרנט. אז השנים עברו, הטכנולוגיה עברה כמה מאות דורות ואפילו האינטרנט השיל מעצמו שכבה נוספת בדרך לגלגול החיים הבא שלו. בקיץ האחרון השיק מארק צוקרברג, מנכ"ל ומייסד הענקית פייסבוק, את מה שלטענתו יעצב את חיינו- המטאברס. 

היקום הווירטואלי בדרך אלינו

האינטרנט לא מפסיק להמציא את עצמו מחדש, והפעם נראה שהוא הגזים. המטאברס, החזון העתידי של צוקרברג ושותפיו, חוזה יקום וירטואלי תלת ממדי שיהפוך להיות הממד העיקרי בו יתקיימו חיינו: שם בני האדם יעבדו, יפגשו את קרוביהם, ישחקו, יקנו מוצרים ואפילו ייהנו מהופעות וירטואליות של האומנים האהובים עליהם. אין סיבה לצרוך תוכן מהאינטרנט, אם התוכן הוא- אתה. מדובר במהפכה חסרת תקדים כמובן שנשמעת כמו מדע בדיוני, אך היא הולידה את הכלכלה החדשה- הכלכלה הדיגיטלית.

מהי כלכלה דיגיטלית?

כיום אין אחד שלא שמע את המונח ביטקוין, קריפטו או מטבעות וירטואליים. נושא שעדיין לא ברורים גבולותיו החוקתיים, הפך לפופולרי יותר ויותר, בעיקר בקרב אנשים המשוכנעים שהכלכלה הדיגיטלית בדרך להחליף את הכלכלה המוכרת לנו כיום. בעידן בו תחום השיווק הפך כולו לשיווק דיגיטלי, הכוח נמצא אצל מי שמחזיק בנתוני הצריכה בעולם ומי שמחזיק בNFT ומבין את כוחה של טכנולוגיית בלוקצ'יין למשל, הוא בעל המאה של המאה הנוכחית. נראה שהעולם הולך בכיוון אחד, והוא לתוך העולם הווירטואלי.

לעוד תכנים שווים>>amazing.org.il

מה תקראו כאן

הירשמו לניוזלטר שלנו