כלכלת הזהב – תכשיטי זהב וצמיחה כלכלית

הכלכלה של ימינו. המתכת היקרה שימשה שנים רבות כאמצעי ביטחון לחיזוק המטבע, ועד היום לא צריך להיות מבין גדול בהיסטוריה כלכלית בשביל לדעת שלזהב קשר הדוק עם התפתחות תכשיטי זהב הם סמל סטטוס יוקרתי. במאמר הבא נציג את הקשר בין תכשיטי זהב לצמיחה כלכלית.

מה הקשר?

קשה למתוח קו ברור בין תכשיטים כגון שרשראות זהב, עגילי זהב או צמידי זהב, לבין מושג כלכלי כמו צמיחה כלכלית. יחד עם זאת עם מעט דמיון אפשר בהחלט למצוא דברים משיקים בין שני התחומים.

צמיחה כלכלית היא מושג המתאר את הגידול של משק לייצר או לצרוך. לרוב נהוג לדבר על צמיחה כלכלית בהקשר הלאומי אך למעשה שגם אצל משק בית פשוט ניתן למדוד צמיחה כלכלית. צמיחה כלכלית תאופיין לרוב בעלייה בצריכה ולכן גם בביקוש גובר למוצרי מותרות, כמו למשל צמידי זהב, טבעות ציפוי זהב ושאר חבריהם למחלקת התכשיטים הנוצצת.

מה המצב? זהב

בנוסף, חשוב לציין שלא מעט כלכלות חבות את הצמיחה הכלכלית שלהן (או יותר נכון לומר, אחוזים מתוך הצמיחה) לשגשוג בענפי הזהב, לרבות צורפות וייצור תכשיטי זהב. כבר מאות שנים זהב שומר על מעמדו כמתכת נחשקת ועל כן מכירת מוצרי זהב מתגלה במקרים רבים כעניין רווחי למדי אשר תורם לכלכלה המקומית. 

בטוח תאהבו גם את זה>>bring.org.il

מה תקראו כאן

הירשמו לניוזלטר שלנו