כלכלת הזהב – תכשיטי זהב וצמיחה כלכלית

מה תקראו כאן

הכלכלה של ימינו. המתכת היקרה שימשה שנים רבות כאמצעי ביטחון לחיזוק המטבע, ועד היום לא צריך להיות מבין גדול בהיסטוריה כלכלית בשביל לדעת שלזהב קשר הדוק עם התפתחות תכשיטי זהב הם סמל סטטוס יוקרתי. במאמר הבא נציג את הקשר בין תכשיטי זהב לצמיחה כלכלית.

מה הקשר?

קשה למתוח קו ברור בין תכשיטים כגון שרשראות זהב, עגילי זהב או צמידי זהב, לבין מושג כלכלי כמו צמיחה כלכלית. יחד עם זאת עם מעט דמיון אפשר בהחלט למצוא דברים משיקים בין שני התחומים.

צמיחה כלכלית היא מושג המתאר את הגידול של משק לייצר או לצרוך. לרוב נהוג לדבר על צמיחה כלכלית בהקשר הלאומי אך למעשה שגם אצל משק בית פשוט ניתן למדוד צמיחה כלכלית. צמיחה כלכלית תאופיין לרוב בעלייה בצריכה ולכן גם בביקוש גובר למוצרי מותרות, כמו למשל צמידי זהב, טבעות ציפוי זהב ושאר חבריהם למחלקת התכשיטים הנוצצת.

מה המצב? זהב

בנוסף, חשוב לציין שלא מעט כלכלות חבות את הצמיחה הכלכלית שלהן (או יותר נכון לומר, אחוזים מתוך הצמיחה) לשגשוג בענפי הזהב, לרבות צורפות וייצור תכשיטי זהב. כבר מאות שנים זהב שומר על מעמדו כמתכת נחשקת ועל כן מכירת מוצרי זהב מתגלה במקרים רבים כעניין רווחי למדי אשר תורם לכלכלה המקומית. 

בטוח תאהבו גם את זה>>bring.org.il

מה דעתכם על הכתבה? שתפו אותנו בתגובות >>
כתבות בנושאים אחרים שאולי תרצו לראות:
logo white
מגזין פנאי ותוכן

WHOOP הוא מגזין מקוון חדשני המוקדש לחקר התחום החדשני של יצירת תוכן דיגיטלי, איצור וצריכה. עם התמקדות נלהבת בנוף הדיגיטלי המתפתח כל הזמן, הפעילויות שלנו משתרעות על פני תחומים מגוונים כגון חידושים טכנולוגיים אחרונים, סיפור סיפורים משפיע, אסטרטגיות תוכן דינמיות ומגמות מתפתחות ב-SEO, SEM, מדיה חברתית ועוד. אנו פועלים עם מומחים, משפיענים ומובילי מחשבה מובילים בתעשייה, ומספקים לקוראים שלנו ראיונות תובנות, מאמרים מעוררי מחשבה, ביקורות מעמיקות וסמינרים מקוונים בלעדיים. על ידי מתן הבנה מקיפה של עולם התוכן הדיגיטלי, אנו שואפים להעצים יוצרים, משווקים וחובבים לנווט ולשגשג באקוסיסטם הדיגיטלי הדינמי

הצטפרו לדיוור שלנו!
אהבתם את המאמר?
בטוח תאהבו גם את:
דילוג לתוכן