ילדים וכסף – איך מדברים עם ילדים על כסף?

חלק מרכזי מהתפקיד שלנו כהורים הוא להדריך את ילדינו בעולם ולספק להם מידע חשוב אודותיו – כיצד הוא מתנהל, מהם הערכים החשובים לפעול לפיהם, וכיוצא בזה. כסף הוא כמובן עניין חשוב במציאות האנושית ועל כן גם נושא לשיחות של הורים וילדים. במאמר הבא נסביר איך כדאי לדבר עם ילדים על כסף.

לא להימנע מהשיחה

כסף באופן טבעי מעניין את כולנו כבני אדם. גם אותנו כאנשים עובדים, אך גם את הילדים שלנו שמשתוקקים להבין איך כמה ניירות וחתיכות ברזל יכולות להיתרגם לכל מוצר צריכה קיים. שיחה על כסף עשויה לעורר אי נוחות בקרב הורים (קצת בדומה לשיחה על השאלה איך באים ילדים לעולם) אך חשוב לא להתחמק ממנה ולהתאים אותה לגובה העיניים של הילד.

אם לילד יש שאלות בנושא, מומלץ להשיב לו תשובה כנה ככל האפשר ולא להגיד משפטים סטייל "כשתגדל תבין". יחד עם זאת, לא צריך להיכנס יותר מדי לעובי הקורה ואפשר גם להסביר על דברים באופן פשוט וכללי ולא להיכנס למספרים ספציפיים (אם למשל הילד שואל על שכר ההורים, ואתם לא רוצים לתת לו את המספר המדויק).

הזדמנות לשיעור

חשוב לזכור ששיחה על כסף היא הזדמנות לשיעור מאלף, גם לכם וגם לילדים כמובן. אפשר לנצל את השאלה שעלתה בשביל לגשת יחד לנושא ולחקור אותו במשותף: לראות סרטונים שעוסקים בנושא, להקשיב לפודקאסטים כלכליים לילדים או לנסות לקרוא יחד מאמרים רלוונטיים.

מה תקראו כאן

הירשמו לניוזלטר שלנו