ילדים וכסף – איך מדברים עם ילדים על כסף?

מה תקראו כאן

חלק מרכזי מהתפקיד שלנו כהורים הוא להדריך את ילדינו בעולם ולספק להם מידע חשוב אודותיו – כיצד הוא מתנהל, מהם הערכים החשובים לפעול לפיהם, וכיוצא בזה. כסף הוא כמובן עניין חשוב במציאות האנושית ועל כן גם נושא לשיחות של הורים וילדים. במאמר הבא נסביר איך כדאי לדבר עם ילדים על כסף.

לא להימנע מהשיחה

כסף באופן טבעי מעניין את כולנו כבני אדם. גם אותנו כאנשים עובדים, אך גם את הילדים שלנו שמשתוקקים להבין איך כמה ניירות וחתיכות ברזל יכולות להיתרגם לכל מוצר צריכה קיים. שיחה על כסף עשויה לעורר אי נוחות בקרב הורים (קצת בדומה לשיחה על השאלה איך באים ילדים לעולם) אך חשוב לא להתחמק ממנה ולהתאים אותה לגובה העיניים של הילד.

אם לילד יש שאלות בנושא, מומלץ להשיב לו תשובה כנה ככל האפשר ולא להגיד משפטים סטייל "כשתגדל תבין". יחד עם זאת, לא צריך להיכנס יותר מדי לעובי הקורה ואפשר גם להסביר על דברים באופן פשוט וכללי ולא להיכנס למספרים ספציפיים (אם למשל הילד שואל על שכר ההורים, ואתם לא רוצים לתת לו את המספר המדויק).

הזדמנות לשיעור

חשוב לזכור ששיחה על כסף היא הזדמנות לשיעור מאלף, גם לכם וגם לילדים כמובן. אפשר לנצל את השאלה שעלתה בשביל לגשת יחד לנושא ולחקור אותו במשותף: לראות סרטונים שעוסקים בנושא, להקשיב לפודקאסטים כלכליים לילדים או לנסות לקרוא יחד מאמרים רלוונטיים.

מה דעתכם על הכתבה? שתפו אותנו בתגובות >>
כתבות בנושאים אחרים שאולי תרצו לראות:
logo white
מגזין פנאי ותוכן

WHOOP הוא מגזין מקוון חדשני המוקדש לחקר התחום החדשני של יצירת תוכן דיגיטלי, איצור וצריכה. עם התמקדות נלהבת בנוף הדיגיטלי המתפתח כל הזמן, הפעילויות שלנו משתרעות על פני תחומים מגוונים כגון חידושים טכנולוגיים אחרונים, סיפור סיפורים משפיע, אסטרטגיות תוכן דינמיות ומגמות מתפתחות ב-SEO, SEM, מדיה חברתית ועוד. אנו פועלים עם מומחים, משפיענים ומובילי מחשבה מובילים בתעשייה, ומספקים לקוראים שלנו ראיונות תובנות, מאמרים מעוררי מחשבה, ביקורות מעמיקות וסמינרים מקוונים בלעדיים. על ידי מתן הבנה מקיפה של עולם התוכן הדיגיטלי, אנו שואפים להעצים יוצרים, משווקים וחובבים לנווט ולשגשג באקוסיסטם הדיגיטלי הדינמי

הצטפרו לדיוור שלנו!
אהבתם את המאמר?
בטוח תאהבו גם את:
משפחה

משאבת החלב הדו-צדדית של אנבלה – פריצת דרך בחוויית ההנקה

הנקה היא חוויה יוצאת דופן ומלאת אתגרים עבור אימהות רבות. בעוד שההנקה הטבעית מהווה את הדרך האידיאלית להזנת התינוק, לעיתים קרובות נדרשת עזרה נוספת כדי לספק את צרכי התינוק ולאפשר לאם גמישות בניהול סדר היום העמוס שלה. כאן נכנסת לתמונה משאבת החלב הדו-צדדית של אנבלה, המציגה חדשנות פורצת דרך בתחום ההנקה.

לכתבה המלאה >>
המגזין

תחזוקה של ספות עור

ספות עור הן פריט יוקרה שיכול להוסיף הרבה מאוד אלגנטיות לכל חלל. עם זאת, ספות עור דורשות תחזוקה נכונה כדי להישאר במצב טוב. אם אתם

לכתבה המלאה >>
דילוג לתוכן